אם יש מגמה אחת שאפשר לראות בעשור האחרון, היא שהעולם הופך ליותר ויותר לכפר גלובלי קטן. עובדה זה מאפשרת היום ליותר ויותר עסקים וחברות, לפעול בקלות יותר בזירה הבינלאומית ולהרחיב את העסקים שלהם אל מעבר לים. במקביל, אנו עדים לפריחה יוצאת דופן של חברות ישראליות, בראשן חברות הייטק וסטארטאפים, שמעניקים מהשירותים והמוצרים שפיתחו ללקוחות רבים בעולם. הרחבת הפעילות מבורכת, אבל גם טומנת בחובה לא מעט סיכונים, שנוגעים לחשיפה הכרוכה בהתנהלות ועבודה מול גורמים רבים. בין אם ישירות ובין אם בעקיפין.

החברות הישראליות המקימות היום פעילות בינלאומית צריכות להכיר את אותם סיכונים, ולהתאים את הביטוח לפעילותן בהתאם. צריך להבין שהביטוחים שקיימים היום לא תמיד מכסים מקרים של פעילות עם לקוחות וגורמים שונים בחו"ל. לצורך כך הוקם ביטוח CGL, שמסייע לחברות הבינלאומית, ליהנות מכיסוי ביטוחי גם עבור פעילותן מעבר לים ולהיות בראש שקט.

מה כולל ביטוח CGL?

  1. כיסוי כנגד תביעות נזקי גוף או רכוש אשר נגרמו לצד ג', בעקבות רשלנות או שימוש במוצריו/שירותיו. לרבות, בעקבות פעולות שנעשות על ידי עובדי החברה במסגרת עבודתם.
  2. פגיעה בשם הטוב של אדם כתוצאה מהוצאת דיבה, לשון הרע ועוד.
  3. כיסוי תשלומים רפואיים קטנים יחסית, שנשא אדם שנפצע בתוך המתחם של  עסק או חברה, גם אם האירוע קרה לא עקב רשלנות של החברה או מי מעובדיה.