ביטוח סייבר – איך להימנע מהונאות BEC

תוכן עניינים

הונאות של Business Email Compromise) BEC), שבהן התוקפים מתחזים לאנשי קשר מהימנים כדי לבקש עסקאות הונאה או מידע רגיש, הפכו לאיום משמעותי על תעשיית העסקים העולמית. הונאות אלו הובילו ליותר מ-51 מיליארד דולר בהפסדים בעשור האחרון.

הונאות BEC כוללות בדרך כלל מניפולציה של שליחת מייל כדי להערים על העובדים להעביר כספים או לחשוף נתונים סודיים. הצלחתן של הונאות אלו תלויה ביכולתן לנצל את האמון האנושי, מה שמקשה על זיהוין באמצעות אמצעי אבטחת IT מסורתיים בלבד.

ההפסדים הכספיים הישירים מהונאות BEC הם רק חלק מהסיפור. ההשפעה הרחבה יותר כוללת נזק פוטנציאלי למוניטין ואובדן אמון הלקוחות, שעלול להיות הרסני לעסקים. ביטוח סייבר משמש כרשת ביטחון קריטית, המספק כיסוי להפסדים שנגרמו עקב העברות הונאה ומסייע לעסקים להתאושש מהלחץ הפיננסי של אירוע BEC.

איך להימנע מהונאות BEC:

הכשרת עובדים

השכלה מתמשכת על הטקטיקות העדכניות ביותר של BEC היא חיונית. על העובדים ללמוד לזהות בקשות דוא"ל חשודות ולהבין את החשיבות של בדיקה כפולה של זהויות דוא"ל באמצעות ערוצים רבים.

תהליכי אימות חזקים

יישום נהלים מחמירים בסביבת העבודה של בקשות הכוללות כסף או מידע רגיש הוא חיוני. אלה עשויים לכלול תהליכי אישור מרובי אנשים ושיטות אימות מתקדמות.

פתרונות אבטחה מתקדמים: שימוש בטכנולוגיות אבטחה מתקדמות יכול לסייע באיתור ובמניעת גישה לא מורשית למערכות דואר אלקטרוני. זה כולל שימוש בשערי דוא"ל מאובטחים, כלי אנטי-פישינג וביקורות אבטחה רגילות.

ציות לרגולציה

הקפדה על תקנות הגנת מידע יכולה להפחית את הסיכון להונאות BEC ולעונשים אפשריים. זה כרוך באכיפת מדיניות פרטיות מידע חזקה ושמירה על עדכון דרישות משפטיות.

פוליסות ביטוח סייבר מותאמת

פוליסות ביטוח סייבר המותאמות במיוחד לכיסוי הפסדים מהונאות הנדסה חברתית, לרבות הונאות BEC, הולכות וגדלות וחשובות. פוליסות אלו יכולות לכסות הפסדים כספיים ישירים ולסייע בהוצאות של פעולות משפטיות ואמצעי הבראה בעקבות מתקפת BEC. עסקים צריכים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם חברות הביטוח כדי להבין את פרטי הכיסוי ולהבטיח שהפוליסות שלהם מותאמת לפרופילי הסיכון והצרכים התפעוליים שלהם.

שימו לב – חשוב לוודא שפוליסת ביטוח הסייבר של החברה שלך כוללת כיסוי לסיכוני BEC והנדסה חברתית כדי להגן מפני האיומים הנפוצים יותר ויותר.