בעידן הניו מדיה החדש, יותר ויותר עסקים, חברות וארגונים רבים מבינים שהם חייבים להיעזר היום בחברות מדיה, תקשורת ופרסום, שיסייעו להם לשווק את המוצרים והשירותים שהם מספקים. הרשתות החברתיות, כמו פייסבוק, אינסטגרם וטיקטוק לצד הימצאות באתרי האקטואליה, הכלכלה והבידור, נהייתה חובה עבור חברות רבות, שרוצות לקדם את עצמן ולהגיע לקהלי יעד.

בתוך המציאות התקשורתית החדשה, יותר ויותר גופי תקשורת, ערוצי טלוויזה ורדיו, לצד חברות פרסום, יח"צ ושיווק, חשופים לתביעות שונות מצד גורמים רבים. בין אם בטענה לפרסומים לא נכונים, הפרה של קניין רוחני, או בין אם עקב מתקפת סייבר למשל, שהביאה לדליפת מידע רגיש. ביטוח מדיה ומולטימידה נועד לצמצם את הסיכונים שהחברות בתחום לוקחות על עצמן ולסייע להן לפעול בסביבה בטוחה.

אילו כיסויים כלולים בביטוח מדיה ומולטי מידה?

ביטוח אחריות מקצועית – מעניק הגנה ביטוחית לחברות הללו, כנגד תביעות לרשלנות ומחדל בהתנהלותם השוטפת. בין אם עקב קידום ידיעה בתקשורת או בין אם כתוצאה מפרטים ומסמכים שדלפו. הביטוח משפה עקב חקירות, תביעות, הליכי משפט, פיצויים כספיים שנקבעו על ידי ערכאה משפטית ועוד.

ביטוח סייבר – מתקפות סייבר עלולות לחשוף פרטים רגישים שמחזיקות חברות המדיה והמולטימדיה של אישיים, חברות ועסקים, שעלולים להביא לנזק רב. הביטוח מכסה תביעות מצד גורמים שונים בטענה לנזק עקב דליפת המידע. הביטוח גם מכסה תביעות, ניהול אירוע המתקפה, פגיעה בשם הטוב של החברות ועוד. 

ביטוח עסק – שריפות, פריצות מזג אוויר סוער, הם רק חלק מהסיכונים השוטפים שעסקים רבים גם בענף המדיה עלולים להתמודד איתם. ביטוח עסק בא במטרה להעניק להם כיסוי ביטוחי שיסייע להם בשעה לא פשוטה זו, ולעמוד לצד החברות בעת צרה ולתת להם סיוע קריטי במטרה לצמצם את הנזקים שנגרמו.