חברות הייטק חשופות לסיכונים משתנים, ועשויות להיתבע על ידי צדדים שלישיים שונים ומגוונים: עובדים, ספקים, משקיעים, לקוחות ועוד. בין עילות התביעה האפשריות, ניתן למצוא: תביעות אחריות מקצועית, תביעות סייבר ותביעות אישיות, כנגד דירקטורים ונושאי המשרה של החברה. התמודדות עם תביעה, עשויה להשפיע באופן מכריע על חברות הייטק וסטארטאפים. על ידי ניהול סיכונים ורכישת פוליסת ביטוח מותאמת אישית, ניתן למזער סיכונים אלו משמעותית.

להצטרפות ומידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הרשימה מטה מהווה את הביטוחים העיקריים שכל חברת טכנולוגיה צריכה לקחת בחשבון, אפילו עוד משלבי ה-seed. יש לציין, כי חברות הייטק, עשויות למצוא עצמן נדרשות לערוך ביטוחים אלה, הן ממשקיעים והן מלקוחות. כמו כן, לאור אופי הפעילות הגלובלי, עליהן לתכנן את בניית תכנית הביטוח מבעוד מועד, על בסיס המודל העסקי והתבגרות החברה.

ביטוח דירקטורים ונושאי משרה

ביטוח זה מכסה את הדירקטורים ונושאי המשרה של החברה מפני תביעות אישיות, המוגשות על ידי צדדים שלישיים, עקב רשלנות לכאורה. לדוגמא: תביעות משקיעים, תביעות הנובעות מחדלות פירעון, תביעות מצד מתחרים ותביעות יחסי עובד מעביד.

ביטוח דירקטורים ונושאי משרה הוא ביטוח חובה לחברות הייטק, הנעזרות במימון חיצוני, שכן ביטוח זה הרבה פעמים עולה כדרישה בהסכמי ההשקעה, ומומלץ לבחון את סעיף הביטוח עם סוכן ביטוח ועו"ד המתמחה בתחום.

ביטוח אנשי מפתח - Key Man insurance

הביטוח מבטח את אנשי המפתח בארגון מפני מקרה של מוות או נכות, אשר יגרמו להפסקת עבודתו בטרם עת. במקרה זה הביטוח ישלם לחברה פיצוי כספי חד פעמי, שיגן על החברה מפני אובדן רווחים עתידי, עקב פטירתו של אחד מאנשי המפתח בארגון. ביטוח זה עולה לרוב כדרישת משקיעים.

ביטוח אחריות מקצועית - E&O / Professional Liability Insurance

את ביטוח זה יש לערוך עם התחלת המכירות. בשונה מביטוח דירקטורים ונושאי משרה, ביטוח אחריות מקצועית הייטק מגן על החברה עצמה מתביעות, המוגשות על ידי צד ג', בגין רשלנות במתן שירותיה המקצועיים. לדוגמא: תביעות קניין רוחני (למעט פטנטים), אי נאמנות עובדים ועוד.

חברות שמציעות פתרון משולב תוכנה וחומרה, צריכות לוודא שהן עורכות ביטוח משולב: ביטוח אחריות מקצועית וביטוח חבות מוצר.

היות ולקוחות רבים דורשים לערוך ביטוח אחריות מקצועית, כתנאי להתחלת עבודה, טרם חתימה על ההסכם, כדאי מאוד לבחון את סעיף הביטוח עם סוכן ביטוח\עו"ד המומחים בתחום, שיוכלו להעריך את הצורך בסוג הביטוח הנדרש, בהתאם לסיכוני החברה וכן את עלויות הצפויות.

ביטוח סייבר - Cyber Insurance

מכסה את החברה מתביעות צדדים שלישיים, כתוצאה מאירוע סייבר, לדוגמא: תביעות בגין דליפת מידע. ביטוח סייבר מגן גם על החברה עצמה מנזקים, כתוצאה מאירוע סייבר (כיסוי צד א'): אבדן הכנסות כתוצאה מהאירוע, תשלום הוצאות כופר, צוות תגובה ראשוני (הכולל: עו"ד, פורנזיקה ויח"צ), תשלום הוצאות דיווח עפ"י רגולציות פרטיות שונות (Notification Costs), הוצאות בגין חקירות רגולטוריות ( CCPA ו-GDPR), ועוד.

לאור העובדה שסיכוני סייבר של חברות טכנולוגיה יכולים להיות חופפים לסיכוני אחריות מקצועית, מומלץ לבחון את האפשרות לערוך ביטוח סייבר משולב עם ביטוח אחריות מקצועית, שמותאם לחברות הייטק.

להצטרפות ומידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

(Commercial General Liability Insurance (CGL

זהו למעשה ביטוח צד ג' אמריקאי. בדרך כלל מדובר בדרישת ביטוח שתגיע מלקוח אמריקאי. כדאי מאוד לבחון את נוסח הדרישה טרם חתימה על ההסכם עם מומחה בתחום, שכן ישנן דרישות שונות שכוללות כיסויים שונים. יש צורך לוודא שהפוליסה שברשותכם עומדת בדרישת הלקוח טרם חתימה על ההסכם. בשונה מביטוח אחריות מקצועית הייטק, ביטוח CGL מכסה את החברה מתביעות, הנובעות מנזקי גוף ו\או רכוש שנגרמו לצדדים שלישיים.

ביטוח לתביעות יחסי עובד מעביד - EPLI Insurance עבור ביטוח הייטק Insurance (CGL

ביטוח זה מכסה את החברה ונושאי המשרה של החברה, כתוצאה מתביעות כנגדם מצד עובדים, הקשורות ביחסי עובד-מעביד. לא מדובר בתביעות הקשורות באי תשלום שכר, אלא בסביבת העבודה, כגון: פיטורין שלא כדין לדוגמא ללא עריכת שימוע לפני פיטורין כדין, אפליה במקום עבודה ועוד.

פוליסה זו בעיקר חשובה כאשר יש לחברה עובדים בארה"ב. שם התביעות האלה מאוד נפוצות, בעיקר בניו יורק וקליפורניה, ומדובר בניהול תביעה מאוד יקר. נכון שישנו לרוב כיסוי דומה דרך ספקי ביטוח Workers Compensation, כגון: Trinet, אבל ביטוח זה, לרוב, כולל השתתפות עצמית מאוד גבוהה, וגבול האחריות בפוליסה מחולק עם חברות רבות נוספות.

ביטוח עסק

מדובר בביטוח בסיסי שמעניק כיסוי לנזקים, שנגרמו למבנה ולתכולה של העסק. בנוסף ביטוח העסק, נותן כיסוי לתביעות צד ג' הנובעות מנזקי גוף/רכוש, שנגרמו לצד ג' ברשלנות החברה.  הביטוח מעניק כיסוי למעסיק כתוצאה מנזק גוף, שנגרם לעובד החברה כתוצאה מרשלנות המעסיק. בנוסף, חשוב לדאוג לכיסוי חבות מעבידים.

ל-Lamda התמחות ייחודית בניהול סיכונים וביטוח לחברות הייטק

אנחנו מסייעים היום ללקוחותינו בניהול החוזים המסחריים, הסכמי ההשקעה, ותפירת הביטוח הנכון עבור החברות, על ידי ניסוח והרחבת הביטוח, כך שיתאים לפעילות של חברתנו.