הקניין הרוחני הוא אחד מהתחומים שהתפתחו והתקדמו הכי הרבה בשנים האחרונות, כשבמקביל אנו עדים ליותר ויותר יזמים, חברות וארגונים שמודעים לזכויות שלהם על הפטנטים, הסודות המסחריים וסימני המסחר שהמציאו, ולא פעם מגיעים לבתי המשפט אחרי שהגישו תביעה בגין שימוש לא חוקי בהם.

כשעולם היזמות וההייטק, נהיה צפוף ותחרותי אנחנו רואים גידול משמעותי בתביעות הקניין הרוחני, שמעמידות את המיזם או העסק בסכנה, ושעלולות לגזול ממנו זמן, משאבים וכספים מיותרים. אחד הפתרונות המרכזיים שנוצרו בשנים האחרונות, כדי לתת מענה ולאפשר לחברה ולעובדיה לפעול בחופשיות, ולצמצם את החשש שמא, בלי כוונה, במהלך הפעילות, הם יפרו את זכויות הקניין הרוחני של אדם או מיזם אחר, הוא ביטוח הקניין הרוחני.

מהו קניין רוחני?

המונח קניין רוחני מתייחס לזכויות בנכסים הלא מוחשיים, ביניהם: פטנטים, סימני מסחר, זכויות יוצרים, מדגמים (עיצוב תעשייתי של מוצר) ועוד.

מהו ביטוח קניין רוחני?

ביטוח זה, מעניק כיסוי ביטוחי כנגד תביעות משפטיות וניהול הליכי התביעה, שמתנהלים מול החברות שמאושמות בהפרת זכויות הקניין הרוחני. צריך להבין שהליכי ההתדיינות המשפטית, בתביעות אלו יכולים להיות יקרים מאוד ולהגיע גם למילוני שקלים, מה שיכול לגרום לחברה או סטארטאפ להיכנס לבעיה לא פשוטה ואפילו לאיים על המשך פעילותם. הביטוחים השונים הקיימים היום, מכסים, בין היתר, את הוצאות ההגנה, את הסכום אותו נדרשתם לשלם לצד השני במסגרת התביעה, וכן, את כספי הוצאות ניהול הליך המשפט.

קבוצת Lamda מציגה: ביטוח קניין רוחני מקיף ומקצועי, שיאפשר לכם לנהל את העסק בראש שקט

בשנים האחרונות, אנחנו בקבוצת Lamda, ראינו את הצורך ההולך וגדל של מיזמים, עסקים וארגונים בביטוח קניין רוחני, מקיף, מקצועי ומותאם אישית לצרכים שלהם, שיאפשר להם התנהלות בטוחה ולצמצם את הסכנות שניצבות בפניהם. לכן, פיתחנו ביטוח מתקדם שמאפשר לכסות מגוון רחב של תרחישים, במהלכם מתנהלים נגדכם הליכים משפטיים בגין הפרה "לכאורה" של זכויות הקניין הרוחני של האחר. אנחנו יודעים, לתפור מראש עבורכם פוליסת ביטוח מדויקת, שתעניק לכם הגנה ברגע האמת ותאפשר לכם להמשיך לקדם את העסק, שעבדתם כל כך קשה עבורו.