ביטוח סייבר מספק לעסקים הגנה מקיפה מפני ההשפעות הפיננסיות והתפעוליות של אירועי סייבר. כיסוי זה חיוני בעידן שבו איומי הסייבר הולכים ומתפתחים. להלן פירוט הכיסויים השונים הכלולים בדרך כלל בפוליסות ביטוח סייבר.

כיסוי צד א'

כיסויים צד א' נועדו לכסות את ההפסדים הישירים וההוצאות שנגרמו לארגון המבוטח עקב אירוע סייבר. הכיסויים כוללים:

הוצאות שחזור מידע

כיסוי ההוצאות הקשורות לשחזור והחזרת נתונים שנפגעו, נמחקו או הוצפנו עקב התקפת סייבר. תהליך זה כולל מאמצים טכניים להחזרת המערכות למצבן הקודם.

הוצאות ניהול האירוע

ניהול אירוע סייבר דורש פעולה מיידית ממגוון מומחים, כולל אנשי IT, יועצים משפטיים ומומחי יחסי ציבור. כיסוי זה כולל את ההוצאות הקשורות לשכירת מומחים אלה לצורך צמצום השפעת ההתקפה.

אובדן הכנסות

אירועי סייבר יכולים לשבש את הפעילות העסקית הרגילה, מה שמוביל להפסדים כספיים משמעותיים. כיסוי זה מפצה על ההכנסות שאבדו במהלך תקופת ההשבתה שנגרמה כתוצאה מהאירוע, ומבטיח שהעסק יוכל להמשיך לפעול ולהתאושש מהר יותר.

סחיטה וכופר

במקרה של התקפות כופר שבהן פושעי סייבר דורשים כופר לשחרור נתונים מוצפנים או לשחזור גישה למערכות, כיסוי זה מפצה על תשלומי הכופר שנעשו לצורך פתרון המצב.

תשלום קנסות רגולטוריים

מדינות רבות דורשות רגולציות מחמירות להגנת נתונים, ואי-עמידה בדרישות יכולה להוביל לקנסות כבדים. כיסוי זה מסייע בתשלום קנסות אלו, כגון קנסות המוטלים לפי תקנות כמו GDPR.

הוצאות משפטיות

לאחר אירוע סייבר, עסקים עשויים להתמודד עם אתגרים משפטיים, כולל חקירות רגולטוריות ותביעות משפטיות. כיסוי זה כולל את עלויות ההגנה המשפטית, חקירות והוצאות פשרה או פסק דין.

כיסויים צד ג'

כיסויים צד ג' מתייחסים לאחריות שחברה עשויה להתמודד עמה עקב אירוע סייבר שמשפיע על צדדים שלישיים. הכיסויים כוללים:

אחריות לפריצות נתונים

כיסוי זה מגן מפני תביעות מצד צדדים שלישיים, כמו לקוחות או שותפים, שמידעם האישי או הרגיש נחשף בפריצת נתונים.

אחריות לאבטחת רשת

אירועי סייבר יכולים לגרום לנזק בלתי מכוון לצדדים שלישיים, כמו העברת תוכנות זדוניות או וירוסים. כיסוי זה מתייחס לאחריות הנובעת מכשל במניעת הפצת איומים כאלה.

אחריות לפרטיות

גישה או חשיפה בלתי מורשית למידע חסוי יכולה להוביל לתביעות פרטיות. כיסוי זה מספק הגנה מפני תביעות כאלה, כולל הוצאות משפטיות והסדרים פוטנציאליים.

כיסויים נוספים

פוליסות ביטוח סייבר כוללות לרוב כיסויים נוספים להתמודדות עם סיכונים וצרכים ספציפיים. אלו כוללים:

הפרת קניין רוחני

כיסוי זה מגן מפני תביעות על הפרת קניין רוחני שעלולות לנבוע משימוש בתוכן דיגיטלי או פעילויות מקוונות.

דיבה ולשון הרע

תוכן מקוון יכול לעיתים להוביל לתביעות דיבה או לשון הרע. כיסוי זה כולל את ההוצאות המשפטיות והנזקים הקשורים לתביעות כאלה.

ניהול משברים

אירועי סייבר יכולים לגרום לנזק משמעותי למוניטין החברה. כיסוי ניהול משברים כולל שירותים לניהול וצמצום נזקי מוניטין, כולל תמיכה ביחסי ציבור.

הוצאות הודעה

במקרה של פריצת נתונים, עסקים מחויבים לעיתים להודיע לאנשים ועסקים שנפגעו. כיסוי זה משלם על ההוצאות הקשורות להודעות אלה, כולל שירותי מעקב אשראי עבור הנפגעים.

יתרונות ביטוח סייבר

ביטוח סייבר מציע מספר יתרונות מרכזיים שיכולים להיות מכריעים להמשך הפעילות העסקית ולהתאוששות:

הגנה פיננסית

כיסוי הוצאות ונזקים ישירים ועקיפים הקשורים לאירועי סייבר מספק רשת ביטחון פיננסית שעוזרת לעסקים להתמודד ולהתאושש מאירועים אלו ביעילות.

תמיכה מקצועית

מבוטחים מקבלים גישה לרשת מומחים, כולל אנשי אבטחת IT, יועצים משפטיים ומומחי יחסי ציבור, שיכולים לספק תמיכה קריטית במהלך ולאחר אירוע סייבר.

ניהול סיכונים

חברות ביטוח רבות מציעות שירותי ניהול סיכונים המסייעים לעסקים להעריך את מצב האבטחה שלהם וליישם אמצעים למניעת אירועים עתידיים.

ב-LAMDA אנו מתמחים בייעוץ ופתרונות ביטוח ייחודים לחברות ותאגידים.