תעשיית הקנאביס נמצאת בפריחה חסרת תקדים, כשעד 2030, ההערכות מדברות על מכירות שיכולות להגיע לסכום מדהים של 72 מיליארד דולר, במידה והלגליזציה תגיע למדינות נוספות ביבשת, אשר שוקלות זאת כעת. לצד הצמיחה של שוק הקנאביס, שמצליחה למשוך את המשקיעים והיזמים הגדולים בעולם, ולהצית את הדמיון של רבים מהם, בתחום יש לא מעט סיכונים ואתגרים שצריכים לתת עליהם את הדעת.

צבר האנשים ההולך וגדל שעושים שימוש בקנאביס, לצד ההתנהלות מול גורמי הרגולציה לקבלת רישיון ואישורים שונים הנדרשים, מעלה את הסיכונים ואת החשיפה לפתיחה בהליכים רגולטורים ומשפטיים שונים נגד החברות העוסקות בתחום הקנאביס.

חברות הקנאביס חייבות להבין שהן נמצאות היום במציאות מתפתחת ודינמית מאוד, שמחייבת אותם להכין תוכניות ביטוחיות מראש, שיעניקו להן הגנה ויאפשרו לקיים את פעילות החברה כסדרה ולא לשתק אותה. אחד הפתרונות היעילים והטובים ביותר להפחתה וניהול הסיכון, הוא ביטוח לחברות קנאביס.

כחלק מאותו ביטוח, על חברת הקנאביס לבנות לעצמה תוכנית ביטוחית מותאמת בדיוק לצרכים, למטרות ולפעילות שלה.

 

אילו ביטוחים מציעה היום קבוצת Lamda עבור חברות הקנאביס?

חברות הקנאביס מתמודדות היום עם שלל אתגרים מורכבים, הנוגעים לתחום שפותח עבורן הזדמנויות רבות, אך גם סיכונים. להלן כמה פוליסות ביטוח לחברות קנאביס נחוצות וחשובות עבורן:  

ביטוח נושאי משרה ודירקטורים – אנחנו רואים היום, גיוסי הון משמעותיים של חברות קנאביס ישראליות וזרות, לצד ביצוע מהלכים משמעותיים של גדילה, צמיחה והשקת מוצרים ושירותים. מאחוריי כל ההחלטות הללו, עומדים דירקטורים ונושאי משרה, שחשופים לתביעות הנוגעות לסוגיות מקצועיות שנעשות במסגרת תפקידם. אבל גם לתביעות עובדים למשל. זאת הסיבה שחשוב מאוד לבטח אותם בביטוח מתאים, שיסייע להם להיות בראש שקט ולבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר.

ביטוח רכוש מסייע להגן על מוצרי הקנאביס שלכם, מפני שריפות, גניבות ואסונות טבע.

ביטוח חבות מוצר – יעניק לחברה כיסוי כספי, במידה והמוצר שפיתחתם, חס וחלילה, יגרום לנזק, מחלה או תופעות לוואי ללקוחות.

ביטוח סייבר – מערכות, פלטפורמות ותוכנות רבות של חברות הקנאביס השונות, עובדות כיום על טכנולוגיה מתקדמת, שמסייעת להם לנטר ולספק את הסחורה בזמן ולעמוד בדרישות הרגולציה והציות. אותן מערכות חשופות גם למתקפות סייבר, ביניהן מתקפות כופרה ופישינג מסוכנות, שעלולות לפגוע בחברות כלכלית ותדמיתית. ביטוח הסייבר, מאפשר לכם לקבל פיצוי כספי במידה ומתרחשת מתקפה שכזו. וכן, אף מעניק כיסוי על הליכים משפטיים ורגולטורים שנפתחים נגד החברה, לרבות תביעות להפרת פרטיות למשל או פגיעה בקניין הרוחני.