חברות ועסקים רבים היום מעניקים ללקוחותיהם שירותים ומוצרים שונים פיזית בבתי העסק. כאשר במהלך אותה פעילות עסקית, לקוחות, ספקים וגורמים שלישיים נוספים, עלולים להיות מעורבים בתאונה, שתגרום להם לנזקי גוף לפציעות, חבלות, ולנזקים שונים לרכוש.

למי מיועד ביטוח צד ג' לעסק?

בין אם יש לכם מספרה, דוכן מזון, מסעדה, אולם אירועים או שאתם חברת הייטק עליה מגיעים לקוחות לפגישות עסקים, אתם חשופים לתביעות צד ג', בגין נזקים שנגרמו להם במהלך שהותם בבית העסק. ביניהן: שברים וחבלות עקב נפילה או החלקה על הרצפה, כוויות עקב מגע עם מים או שמן רותח למשל, נפילה של פיגומים ועוד.

ביטוח צד ג' מסייע לבעלי עסקים לקבל פיצוי כנגד תביעות והליכים משפטיים שיוגשו נגדם בגין אותו אירוע. שכן, הסכנה באותן תביעות משפטיות היא כפולה: גם מבחינה כספית, לרבות ניהול ההליך המשפטי ופסיקת הפיצויים שעלולה להגיע בסופו נגד העסק שלכם. פן נוסף שיש לקחת בחשבון בהקשר זה, נוגע גם לפגיעה במוניטין, שעלולה להיות קשה מאוד.

מה היקף האחריות של בעל עסק על אירוע נזיקי שהתרחש בשטחו?

חוקי הנזיקין במדינות רבות, מטילים היום אחריות על בעל העסק בשטחו התרחשה התאונה, גם אם הוא לא היה באופן ישיר אחראי לה. כשבמקביל קיים קושי רב עבור בעלי עסקים ומנהלים לפקח מקרוב על כל עובד ועובדת, ולוודא שהם עובדים לפי הנהלים ולא מסכנים את הלקוחות. כאן נכנס לתמונה ביטוח צדדיים שלישיים לעסק, שנועד לתת לו הגנה וכיסוי במקרה של התנהלות רשלנית מצד עובד, שגרמה לנזקים ברי תביעה. במציאות בה תאונות הופכות לנפוצות יותר ויותר, וכשעסקים וחברות מארחים מדי יום, לקוחות, ספקים, שותפים ועוד, הביטוח הופך ליותר ויותר נפוץ והכרחי.

ל-LAMDA התמחות בעריכת ביטוח צד ג' המותאם באופן אישי לפעילות העסק ולאופי העסק. אנו מתמחים במציאת פתרונות ייחודיים ויצירתיים עבור מגוון רחב של חברות ועסקים.